ایجان زعفران

قیمت زعفران اعلاء

قیمت زعفران اعلاء

قیمت زعفران اعلاء ایرانی به صورت عمده از قیمت آن به صورت بسته بندی های کوچکتر بدلیل هزینه ی بسته بندی ارزان تراست.
همچنین شرکت ایجان با حذف واسطه ها زعفران دست اول را با کیفیت قیمت مناسب تری ارائه می دهد.
خرید زعفران از ایجان با انجام تمام آزمایشات لازم انجام می شود و شرکت ایجان دارای گواهینامه های متعدد در این زمینه است و زعفران صادراتی ارگانیک عرضه شده توسط شرکت ایجان تازه و محصول جدید هر سال است و دارای تاریخ تولید و انقضا می باشد.

برای مشاوره رایگان و اطلاع از قیمت روز زعفران با تیم زعفران ایجان در تماس باشید.
۰۹۱۲۲۳۸۶۱۷۱

فهرست مطالب

قیمت زعفران اعلاء

زعفران فاخر ترین و با ارزشترین ادویه در سراسر جهان است و ایران به عنوان بزرگترین تولیدکننده ی زعفران شناخته شده است.
تقریبا تمام کشورها به صورت مستقیم یا غیر مستقیم وارد کننده ی زعفران از ایران هستند.
حتی کشورهایی مثل اسپانیا و چین که مدعی هستند تولید کننده زعفران اند، زعفران ایرانی را وارد کرده و پس از ترکیب ان با زعفران بی کیفیت آن را به عنوان تولید خودشان به کشورهای دیگر صادر می کنند.

خرید زعفران از کشاورز به صورت عمده با کیفیت بالا و به قیمت مناسب توسط ایجان زعفران انجام می شود. برای فروش زعفران خود اگر کشاورز هستید اینجا را کلیک کنید.
زعفران ایرانی در مقایسه با زعفران دیگر کشور ها از کیفیت بهتری برخوردار است و هیچ مواد شیمیایی در طی تولید آن بکار نمی رود.
خواص قابل توجه زعفران آن را به یکی  از با ارزش ترین گیاهان دارویی گیاهان دارویی تبدیل کرده است.

لینک های خرید فوری :

زعفران ایرانی شامل 4 نوع زعفران میباشد:

  • زعفران نگین
  • زعفران سرگل
  • زعفران پوشال
  • زعفران دسته

1.زعفران نگین

زعفران پوشال

دراین نوع زعفران کلاله ها کاملاسرخ وصاف میباشند و هیچگونه قسمت زردی دران دیده نمیشود.زعفران نگین بدلیل داشتن بالاترین میزان رنگدهی و درشت بودن کلاله ها بهترین وفاخرترین زعفران ایرانی به شمارمیرود و بهترین نوع زعفران ایرانی برای صادرات میباشد.زعفران نگین شامل 3نوع زعفران است که فقط ازنظر اندازه ی کلاله هاباهم فرق میکنند: زعفران سوپرنگین-زعفران نگین صادراتی-زعفران نگین معمولی

2.زعفران سوپرنگین

زعفران نگیندارای کلاله های کاملا سرخ ویکدست میباشدوحدودا10% زعفران سرگل(شکسته) دارد.مقدار زعفران سرگل در زعفران نگین صادراتی به25%-30% میرسد و این مقدار درزعفران نگین معمولی کمی بیشتراست.میزان رنگدهی زعفران نگین270-200واحداست.. 2-زعفران سرگل:این نوع زعفران بدلیل اینکه ازبالاترین قسمت گل زعفران بدست می آید سرگل نامیده میشود وقسمت کلاله تاجایی که ممکن است جدامیشود.این ویژگی سبب افزایش میزان رنگدهی وجلوه ی ظاهری آن میشود.بدلیل میزان رنگدهی بالا وقیمت مناسب زعفران سرگل گزینه ی مناسبی برای مصارف روزانه میباشد.
زعفران سرگل شامل دونوع است:زعفران سرگل درشت وبلند-زعفران سرگل معمولی
میزان رنگدهی زعفران سرگل 200واحد وبالاترمیباشد.

3.زعفران پوشال

زعفران پوشال

زعفران پوشال دارای اندکی فرخوردگی است وممکن است کاملا سرخ باشد یا ذره ای زردی داشته باشد.
زعفران پوشال شامل 4مدل میباشد:زعفران پوشال کاملاسرخ وضخیم،زعفران پوشال کاملا سرخ و نازک،زعفران پوشال ضخیم ودارای اندکی زردی،زغفران پوشال نازک ودارای زردی
میزان رنگدهی زعفران بوشال220واحداست.

4.زعفران دسته

 

زعفران پوشال

این نوع زعفران شامل تمام قسمت های زعفران میشود بنابراین تشخیص اصل ویا تقلبی بودن زعفران راحت تراست.زعفران دسته ازانواع دیگرزعفران ارزانتراست و رنگدهی کمتری دارد اماتمام خواص انواع دیگرزعفران را دارد.زعفران دسته شامل 2 نوع است:زعفران دسته ی ضخیم،زعفران دسته معمولی
میزان رنگدهی زعفران دسته150-120واحد میباشد.

خواص زعفران:

زعفران ایرانی که به عنوان طلای سرخ از آن یاد می شود قدمتی 3000ساله دارد. گیاه زعفران متعلق به گونه ی زنبق است و خواص بیشماری دارد که هرکس برحسب نیازش از ان استفاده میکند.
زعفران برای دستگاه گوارش مفید است و اشتها آور نیز می باشد. نوشیدن شیر به همراه زعفران به خواب بهتر کمک میکند..زعفران یک ضدسرطان قوی است و حاوی ماده ای بنام کروسین است که به درمان ام اس کمک می کند. زعفران برای قلب ،کلیه، معده و حتی دندان ها مفید است. زعفران شادی آور بوده و یک داروی ضد افسرگی قوی است.
باتوجه به افزایش افسردگی در ایران و به خصوص شیوع آن در زنان، پزشکان مردم را به خوردن روزی یک لیوان دمنوش زعفران سفارش میکنند.زعفران تاثیرزیادی در تنظیم قاعدگی زنان داردوحتی دردقاعدگی را کاهش میدهد، همچنین زایمان طبیعی را تسریع وتسهیل میکند.
زعفران خونساز بوده وبه گردش خون کمک میکند، ماساژ زعفران روی پوست خشکی وخارش آن را ازبین میبردوهمچنین زخم،سوختگی والتهابات را التیام میبخشد.
مصرف زعفران بطوربیوسته پوستی صاف وبدون چروک را به شماهدیه میدهد.ماسک موردعلاقه ی ملکه ی مصرماسک زعفران بوده است.
زنان هندی هم برای جوان نگه داشتن پوست خودازترکیب زعفران وماست روی پوستشان استفاده میکنند.برخی ازشرکت های محصولات آرایشی اززعفران در تولیدمحصولات خود استفاده میکنند.حتی برخی ازمردم معتقدبودند زعفران برای رفع ریزش موهم مفیداست.
این سوال همیشه مطرح میشود که چرا زعفران نسبت به ادویه های دیگر از قیمت بالاتری برخوردار است.
چند دلیل برای گرانی زعفران وجودداردپرورش زعفران ازکاشت گرفته تا برداشت وبسته بندی وقت وانرژی زیادی نیازدارد.ازاین رو نیروی کارزیادی لازم است که باید به آنها دستمزدپرداخت شود.
زعفران بایددرزمان خاصی ازپاییزهرروزچیده شود که نورخورشید به ساختار شیمیایی آن صدمه نزند.علاوه براین از یک زمین کشاورزی بسیار وسیع مقدارکمی زعفران برداشت میشودو برداشت آن کاردقیق وحساسی میباشدچون هرگل زعفران حداکثرشامل3کلاله میباشد که نباید هدربروند.
ازهر200000-100000عددگل زعفران حدودأ ا کیلوگرم زعفران بدست می آید.برای بهترمتوجه شدن 2عددزمین فوتبال راتصورکنید،ازین مساحت اگرشرایط مساعد باشد تقریبا1 کیلوگرم زعفران باکیفیت برداشت میشود.همچنین زعفران دارای ویتامین های نایاب وگرانقمیتی است که باعث تقاضای بالای آن درصنعت داروسازی شده است.
درواقع اگر شمازعفران را فقط به عنوان چاشنی برای خوش عطرکردن وتزئین غذامیشناسید شایدبنظرشما گران جلوه کند اما اگرازخواص دارویی آن آگاه باشیدمیبینید که ارزش هزینه کردن دارد.
زعفران ادویه ی بومی آسیایی است و اغلب آن را ایران پرورش میدهد. طبق آمارگمرک بیشترین صادرات زعفران ازایران به کشورهای امارات،اسپانیا،چین،عربستان،هند وایتالیاست.
دربین کشورهای اروپایی انگلستان،فرانسه،آلمان،نروژ،فنلاند،دانمارک واردکننده ی زعفران ایرانی هستند.درقاره ی آمریکا هم آمریکا وکانادا زعفران ایرانی را واردمیکنند.که برخی ازاین کشورها زعفران ایرانی راخریده بازعفران بی کیفیت ترکیب کرده وبابسته بندی جدیدوبه عنوان تولید کشورخودشان ب فروش میرسانند ویا به کشورهای دیگر صادر میکنند.