زعفران قائنات

زعفران قائنات ممتاز

نمایندگی زعفران قائنات در تهران

زعفران قائنات که در ایجان ارائه می شود یکی از اصیل ترین و گران بها ترین زعفران­ های موجود در ایران است.

زعفران منطقه قائنات بیشترین قیمت و بهترین کیفیت را در بین زعفران­ های موجود در ایران دارد.

نمایندگی زعفران قائنات در تهران

از جمله ویژگی­های زعفران اصل ای جان سرشاخه شیپوری شکل کلاله­ ی زعفران است که یکی از ساده­ترین راه­های شناسایی زعفران اصل ای جان است.

لینک های خرید فوری :

علاوه بر این، رنگ قرمز روشن تارهای زعفران، عطر و طعم قوی و تند و مزه­ ی تلخ آن از دیگر ویژگی­های شاخص این گیاه ارزشمند است. شما می­توانید زعفران ممتاز را با عطر و طعم اصیل ایرانی از ما بخواهید. رسالت ما جلب رضایت مشتریان همیشگی­ ای جان است.

(بهترین زعفران دنیا)

زعفران اصیل ایرانی از جمله بهترین و با کیفیت­ ترین زعفران­ های دنیا است. ایران به جهت شرایط اقلیمی و آب و هوایی بزرگترین تولید کننده زعفران دنیاست.

کاشت زعفران در مناطق گرمسیری و معتدل که تابستان های گرم و خشک  زمستان معتدلی دارد نتایج مثمر ثمری به همراه دارد.

در گذشته ایران بزرگترین تولید کننده و صادر کننده زعفران دنیا محسوب می­شده است. اما امروزه رقبای جدید به خود دیده است.

در سال های اخیر کشورهایی نظیر افغانستان، هند، پاکستان و مراکش به پرورش و بهره برداری از این گیاه با ارزش پرداخته اند.

زعفران ای جان  همواره سعی کرده با تحقیقات گسترده در حوزه این گیاه با ارزش، بهترین و با کیفیت ترین نوع زعفران را از مزارع زعفران قائنات ، سرایان، فردوس و بیرجند برای جلب رضایت مشتری تامین کند.

(خواص زعفران)

امروزه دانشمندان به دستاوردهای سحر انگیزی در حوزه زعفران رسیدند. آنها دریافتند زعفران علاوه بر مصارف صنایع غذایی می­تواند مصارف دارویی نیز داشته باشد.

از جمله خواص دارویی زعفران می­توان در حوزه بهبود عملکرد سیستم گوارشی، بهبود ریتم منظم خواب، تقویت و بهبود سیستم قلبی و عروقی بدن، افزایش متابولیسم و تناسب اندام اشاره کرد.

محققان توصیه کردند سالمندان روزانه از دم کرده زعفران و دارچین برای جلوگیری از بیماری­های چشمی، اضافه وزن و دیابت استفاده کنند. ای جان همواره تلاش کرده با تامین زعفران خالص و ارگانیک در صنایع غذایی و دارویی به عنوان یک برند نام آشنا در حوزه محصولات ارگانیک شناخته شود.

قیمت زعفران قائنات

زعفران قائنات به دلیل کیفیت برتر در بین زعفران­های ایرانی و البته جهانی از بالاتری قیمت برخوردار است.

زعفران ای جان (فروشگاه زعفران نگین سوپر زعفران) به دلیل تامین زعفران اصیل ایرانی از زمین های زراعی مناطق قائنات و فردوس و ارائه حداقل قیمت توانسته سهم بزرگی از بازار داخل و خارج را به خود اختصاص دهد و همواره تلاش بر این داشته تا با کمترین قیمت و بالاترین کیفیت از جمله برترین تامین کنندگان کشور باشد.

قیمت زعفران ای جان در مقایسه با قیمت زعفران قائنات از نرخ کمتری برخوردار است به دلیل اینکه گروه شرکت­های ای جان به طور مستقیم این گیاه را از مزارع برداشت می کند و کلیه فرایندهای نهایی تحت نظارت مستقیم کارشناسان ما انجام می­شود.

پوشال:

یکی دیگر از انواع زعفران، زعفران پوشال نامیده می­شود.

برای بدست آوردن گونه زعفران پوشال کشاورزان در قسمت انتهایی زعفران هایی که بهم متصل هستند به میزان ۱ الی ۴ میلی متر خامه باقی می گذارند و در نهایت زعفران پوشال بدست می­آید.

از مشخصات زعفران پوشال هم می­توان از کلاله قرمز رنگ و درشت و تارهای بلند متصل بهم به همراه مقداری زردی یا خامه زعفران نام برد. زعفران پوشال از مرغوب­ترین زعفران­ های موجود در بازار است که قدرت رنگ دهی فوق العاده ­ای دارد. قدرت رنگ دهی زعفران پوشال ۱۹۰ است.

زعفران قائناتزعفران قائنات

یکی از دلایل عمده محبوبیت زعفران پوشال خالص بودن آن است زیرا به دلیل کامل بودن زعفران پوشال از قسمت کلاله ­ی قرمز رنگ تا قسمت زرد رنگ انتهای آن امکان تقلب در آن وجود ندارد.

دسته:

اولین محصول بدست آمده از زعفران، زعفران دسته یا دختر پیچ است که متداول­ترین روش خرید و فروش زعفران بین کشاورزان و تولید کننده گان است.

زعفران دسته، شکل کامل زعفران را نمایش می­دهد که از کلاله قرمز رنگ تا انتهای سفیدی ریشه را دارا می­ باشد.

زعفران دسته یا دختر پیچ طبیعی­ ترین دسته بندی موجود در بازار است که هیچ تغییری در آن ایجاد نشده است.

برای دسته بندی زعفران دسته، تارهای کامل زعفران را روی یکدیگر قرار می­دهند که به شکل یک دسته در می­ آید و در نهایت آن را از قسمت مرکزی به کمک نخ یا تارهای زعفران می­بندند و آن را به همان شکل خشک می­کنند.

از زعفران دسته یا دختر پیچ برای تهیه زعفران نگین سرگل و پوشال استفاده می­کنند.

زعفران قائنات نگین:

بهترین نوع زعفران که بالاترین کیفیت و قدرت رنگ دهی را دارا می­باشد زعفران نگین است. برای زعفران نگین کشاورزان قسمت کلاله قرمز رنگ و درشت زعفران را که قسمت انتهایی تارهای زعفران به هم متصل است و هیچگونه زردی (خامه یا قسمت زرد رنگ ندارد) را از هم جدا می­کنند.

در دسته بندی زعفران نگین کلاله­ های بسیار بلندتری دیده می­شود که قسمت نوک کلاله بسیار حجیم ­تر و ضخیم­ تر هستند به این نوع از زعفران نگین، زعفران سوپر نگین می­گویند که گرانبها و فاخرترین نوع زعفران است. بطور کلی قدرت رنگ دهی زعفران نگین بین ۲۳۰ تا ۲۷۰ است.

سرگل:

در تقسیم بندی­های زعفران، بعد از زعفران نگین بهترین نوع زعفران، سرگل است که دارای قدرت رنگ دهی بالایی می­باشد.

برای بدست آوردن زعفران سرگل کشاورزان کلاله­ ی درشت و قرمز رنگ زعفران را که جدا از هم هستند و قسمت انتهایی آنها به هم متصل نیستند را در یک دسته بندی قرار می­دهند که به آن زعفران سرگل می­گویند.

زعفران سرگل هم مانند زعفران نگین هیچگونه زردی یا خامه ندارد و تفاوت این دو در اندازه کلاله­ ی آنها است.

زعفران سرگل حدود ۳ الی ۴ میلی­متر از زعفران نگین کوتاه تر است.

زعفران سرگل از قدرت رنگ دهی فوق العاده­ای برخوردار است که بین ۲۳۰ تا ۲۱۰ است. کارشناسان زعفران سرگل را از نظر ضخامت ،طول، نرمی و شکستگی به دو دسته : سرگل ممتاز و سرگل سوپر ممتاز تقسیم بندی می­کنند.

زعفران قائنات

زعفران قائنات

زعفران قائنات

X

منو