آلو بخارا چه نوع آلویی است

آلو بخارا چه نوع آلویی است

آلو بخارا چه نوع آلویی است

آلو بخارا چه نوع آلویی است

آشنایی با انواع آلو بخارا

در کشور ما انواع مختلفی آلو کشت می شود از آلو جنگلی و آلوچه گرفته تا آلو هایی که به رنگ قرمز و زرد و بنفش و سبز دیده می شوند. آلو از هر نوعی که باشد میوه تازه آن دارای پوستی صاف و سرشار از آنتی اکسیدان است.

 

آلو بخارا از چه نوع آلویی تهیه می شود

آلو علاوه بر اینکه به صورت تازه مصرف می شود در انواع مرباجات ، سالادها و دسرها نیز به صورت پخته مورد استفاده قرار می گیرد . درایران از آلوی زرد که به آلوی قطره طلا معروف است به صورت خشک در انواع خورشتها استفاده می شود . در طب سنتی از آلو به عنوان یک ملین قوی یاد شده است.

 

معرفی انواع آلو و آلوچه

آلو  اروپایی

 

یکی از انواع آلو ها ، آلو اروپایی می باشد که ظاهری کشیده  و بزرگ دارد و دارای طعمی شیرین است.

آلو قطره طلا

آلو قطره طلا

آلو زرد دارای چند نوع است که یکی از اقسام آن که در تهیه آلو بخارا کاربرد دارد آلو زرد قطره طلا است. در ایران به آلو قطره طلا ، آلو بخارا گفته می شود که یک آلوی کوچک و شیرین است که در کشور ما در مناطق شمال شرقی و شمال غربی و نواحی کوهستانی کشت می شود.

آلو سیاه

آلو سیاه یکی از انواع آلو های ژاپنی است که دارای طعمی شیرین است و هنگام جوشاندن رنگ بنفش به خود می گیرد و دارای ترکیباتی است که کمک به افزایش تراکم استخوانی در مبتلایان به پوکی استخوان می کند.

آلو قرمز

آلو های قرمز دارای انواع مختلفی هستند و برخی از آن ها طعمی ترش و برخی دیگر از طعم شیرینی برخوردارند. همچنین آلو های قرمز بسته به نوع آن کوچک یا بزرگ هستند. آلو های قرمز بیشتر در تهیه لواشک و چاشنی های غذا مورد استفاده قرار می گیرند .

آلو برقانی

یکی دیگر از انواع آلو ، آلو برقانی است که بومی ایران است و مانند سایر آلو ها دارای ارزش غذایی بالایی است و مصرف آن به بهبود سلامت استخوان ها کمک می کند.

آلو قیسی

و بالاخره آلو قیسی نیز یکی دیگر از انواع آلو است که از زرد آلو تهیه می شود در واقع همان آلو زردی که در آفتاب خشک شده است و به صورت برگه آلو در بازار است آلو قیسی نیز گفته می شود که در تهیه خورشت قیسی مورد استفاده قرار گرفته . این نوع آلو سوغات آذربایجان و شاهرود است و نوع آفتابی آن ارزش غذایی بالایی دارد.

نوع آلو بخارا

نوع آلوی آلو بخارا

در کشور ما یک نوع از آلو زرد که به آلوی قطره طلا معروف است در تهیه آلوی بخارا استفاده می شود . آلو بخارا در گروه خشکبار قرار می گیرد و هرساله مقادیری از آلو بخارا به کشورهای همسایه صادر می شود .

آلوی زرد را ابتدا در آب جوش انداخته سپس این آلو را در معرض آفتاب می گذارند تا پوست آن از گوشتش جدا شود و البته با دست نیز به جدا کردن پوست و گوشت آلو کمک می کنند بعد از مدتی که آلو ها در آفتاب کاملا خشک شد آماده بسته بندی و ورود به بازار می شود.

در آلو بخارا مقادیر بالایی پتاسیم ، ویتامین A , B6,  و نیاسین وجود دارد و برای افراد مبتلا به فشار خون بالا بسیار مناسب است.

با دقت در ویژگی های ظاهری آلو بخارا می توان به کیفیت آن پی برد در واقع آلو بخارایی که از کیفیت مطلوبی برخوردار است دارای رنگی زرد نباتی است و رنگ آن متمایل به سبز یا سیاه نیست . همچنین دارای عطری مطلوب است و بوی ترشیدگی نمی دهد.

آیا می دانید چه روشهایی برای خشک کردن آلو بخارا وجود دارد ما در اینجا به آن اشاره خواهیم کرد . آلو بخارا به دو روش دودی و  آفتابی خشک می شود

نوع آلو بخارایی که به روش آفتابی خشک می شود بعد از جدا شدن پوست آن از گوشت در معرض آفتاب قرار می گیرد و هیچ گونه مواد شیمیایی در تهیه آن استفاده نمی شود این نوع آلو دارای رنگ تیره تری است و بیشتر در معرض هجوم آفات است چرا که از مواد شیمیایی در فرایند تهیه آن استفاده نمی شود.

به یقین می توان گفت این نوع آلو بخارا از ارزش بسیار بالاتر غذایی برخوردار است چرا که به طور طبیعی تهیه می شود و فقط از نمک در پروسه فرآوری آن استفاده می شود.

نوع دیگر آلو بخارا که در تهیه آن به جای آفتاب از دود استفاده می شود و به آلوی گوگردی معروف است چرا که در تهیه آن از گاز گوگرد استفاده می شود. در این نوع آلو بخارا ، میوه را دیگر در معرض آفتاب قرار نمی دهند بلکه بعد از پوست کندن آلو ها در حال که هنوز میوه خیس است آن را در محفظه ای گذاشته و دود گوگرد را وارد محفظه می کنند.

آلو سیاه

این نوع آلو چون از گوگرد در تهیه آن استفاده می شود از ظاهر خوب و خوش رنگی بر خوردار است و قابلیت صادراتی دارد. به دلیل استفاده از مواد شیمیایی از گزند آفات و کرم ها نیز در امان است.

در خانه نیز می توان آلوی زرد را خشک کرده و آلوی بخارا تهیه نمود. در خانه می توان با روش آفتابی آلو بخارا تهیه کرد همچنین روشهای دیگری مانند روش تیزابی که بیشتر در مناطق آذربایجان استفاده می شود نیز مورد استفاده قرار می گیرد .

در روش تیزابی از ترکیبی از آب و پودر کربنات پتاسیم استفاده می شود که با خواباندن آلو در آن پوست آلو نازک شده و منافذ ریزی در آلو به وجود می آید که باعث زودتر خشک شدن آن می شود.

همچنین از روش دستگاه خشک کن نیز در منزل برای تهیه آلو بخارا استفاده می شود. این دستگاه ها در سایز های مختلفی در بازار وجود دارد.

از خواصی که می توان برای آلو نام برد می توان به تقویت دستگاه ایمنی بدن ، کمک به سلامت دستگاه گوارش ، ملین و ضد یبوست بودن کمک به درمان آکنه و رفع اضافه وزن ، بهبود سرفه و جوان سازی پوست اشاره کرد.

در انتهای این مطلب فیلم آموزش ساخت لواشک آلو بخارا را برای شما دوستان قرار می دهیم

 

دیدگاهتان را بنویسید

X

خرید فوری